Ochrona, Monitoring i Nadzór

Ochrona, monitoring i nadzór, to jedna z podstawowych funkcji, do których stworzone zostały bezzałogowe statki powietrzne. Początkowo używane przez formacje militarne do obserwacji pola operacji wojskowych, coraz częściej wykorzystywane są także przez cywilne służby mundurowe – Policję, Straż Pożarną, służbę ochrony  i inne formacje do chociażby monitorowania imprez masowych, w akcjach poszukiwawczo -ratowniczych, dokumentowania miejsc wypadków i wielu innych.

Obecna skala integracji urządzeń elektronicznych i automatyzacja lotów bezzałogowych umożliwia także wykonywanie automatycznych lotów patrolowych na trasach i obszarach ustalonych przez służby odpowiedzialne za ochronę obiektów. W 2017 roku  naszą platformę DC-01 Mucha X8 zintegrowaliśmy z systemem ochrony obwodowej Varya Perimeter. Więcej na ten temat znajdą Państwo tutaj( http://rcse.pl/products/varya-perimeter/)

Odpowiednie układy stabilizacji lotu ,wydajne systemy antywibracyjne i zaawansowane sensory optoelektroniczne umożliwiają obecnie prowadzenie działań obserwacyjnych z dala od obserwowanego obiektu.

Nasze bezzałogowe platformy powietrzne oparte na najnowszych układach stabilizacji lotu, wydajnych systemach antywibracyjnych, wyposażone w zaawansowane sensory optoelektroniczne, projektowane całkowicie od podstaw przez zespół inżynierów,  umożliwiają prowadzenie działań obserwacyjnych z dala od obserwowanego obiektu, spełniając jednocześnie wszystkie niezbędne kryteria stawiane nam przez najbardziej wymagających Użytkowników. A są to m.in.:

  • długi czas lotu
  • bardzo cicha praca zespołów napędowych
  • praca w trudnych warunkach atmosferycznych, także w deszczu i śniegu.
  • szybkość i prostota montażu oraz przygotowania platform do lotu,
  • możliwość lotu automatycznego, wcześniej zdefiniowanego przez Użytkownika.
  • duży zasięg transmisji danych, wynoszący do kilkudziesięciu kilometrów, w zależności od zastosowanego systemu łączności.
  • zaawansowane algorytmy

Poniżej / obok  znajdą Państwo  przykład zestawu wielowirnikowego Bezzałogowego Statku Powietrznego DC-01 Mucha dedykowanego dla służb wymienionych wcześniej. Dla każdego klienta jesteśmy jednak w stanie skonfigurować dokładnie taki bezzałogowy system powietrzny, jaki jest niezbędny do realizacji zamierzonych zadań. Zapraszamy do kontaktu, każdemu zainteresowanemu zaprezentujemy unikalne możliwości naszego sprzętu. W czasie pokazu rozwiejemy Państwa wątpliwości.

Gotowe Rozwiązania Branży Ochroniarskiej

Zestaw DC-01 Mucha Obserwator

Zestaw DC-01 Mucha Ratownik

Zestaw DC-01 Mucha Agro

Zestaw DC-02 Ważka Obserwator

Zestaw DC-03 VTOL Obserwator

Zestaw DC-03 VTOL Transporter