Zestaw DC-01 Mucha Agro

DC-01 Mucha Agro to platforma bezzałogowa przystosowana do wykonywania nalotów opryskowych. Jej 10 litrowy zbiornik umożliwia wykonanie oprysku obszaru o powierzchni do 1ha w trakcie jednego lotu. Po wymianie pakietu zasilającego i napełnieniu zbiornika środkiem opryskowym platforma jest gotowa do następnego lotu. Oferowany zestaw w połączeniu z kamerą multispektralną DC-01 Mucha Agro pomoże wyznaczyć wskaźnik NDVI , na podstawie którego wyznaczone zostaną obszary wymagające nawożenia, bez konieczności wykonywania oprysku całego pola.

Opracowane rozwiązanie sprawdza się także w antyodorowaniu wysypisk śmieci. DC-01 Mucha Agro może bowiem wykonywać loty ze środkiem neutralizującym szczepy bakterii powodujących procesy gnilne, a tym samym powodujących wydzielanie nieprzyjemnego zapachu.

Nasz bezzałogowy statek powietrzny znalazł także zastosowanie w zwalczaniu szkodników drzewostanu. Za pomocą odpowiednich środków chemicznych i dołączonego oprogramowania instalowanego na tablecie Lekkiej Mobilnej Stacji Kierowania i Kontroli proces oprysku poszczególnego drzewa lub zbioru drzew realizowany jest całkowicie automatycznie.

 1. Oprysk upraw środkami pielęgnacji roślin
 2. Oprysk i antyodoryzacja wysypisk śmieci
 3. Neutralizacja skażeń chemicznych
 4. Zwalczanie szkodników drzewostanu np. larwy chrabąszcza majowego. 
 1. DC-01 Mucha Agro
 2. Lekka Mobilna Stacja Kierowania i Kontroli wraz z oprogramowaniem do oprysków
 3. Zbiornik 10l na środek do oprysku
 4. Pakiet zasilający
 5. Skrzynia transportowa
 6. Ładowarka pakietów zasilających
 7. Instrukcja obsługi.
 1. Kamera multispektralna Parrot Sequoia / Sequoia +, Micasense RedEgde lub inne.